تعاریف و اصطلاحات

کاهش نرخ سود در سررسیدهای یک ساله

خبرنگاران: امروز 8 خرداد 1400 هرچند میزان معاملات اوراق بدهی شاهد رشد بود، با این حال مجددا نتوانست به مرز 200 میلیارد تومانی برسد.

30 خرداد 1400

آموزش کاشت هسته زیتون در 3 مرحله

خبرنگاران | سرویس گیاهان و حیوانات - درخت زیتون از خانواده گیاهان زیتونیان است که گیاه بومی مناطق ساحلی مدیترانه محسوب می گردد. این درخت می تواند در شرایط آب و هوایی نسبتا گرم رشد کند. درخت زیتونی که از کاشت هسته حاصل می گردد، بیشتر شبیه به گیاه تزئینی...

20 اردیبهشت 1400

عواملی که باعث افت انرژی می شوند

تبیان/کمبود انرژی یکی از شایع ترین شکایت های افرادی است که به پزشک مراجعه می نمایند. ناراحت نماینده است وقتی که کارهای زیادی باید انجام دهید اما احساس خستگی و بی انرژی بودن مدام شما را عقب بیندازد.

19 اردیبهشت 1400

بازگشایی مجموعه تاریخی و فرهنگی سعدآباد پس از یک دوره تعطیلی

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، بازگشایی مجموعه تاریخی و فرهنگی سعدآباد پس از یک دوره تعطیلی صورت می گیرد.

19 اسفند 1399

آشنایی با دلیل تفاوت رنگ پاسپورت ها در دنیا

پاسپورت یکی از ضروریات سفر به نقاط مختلف دنیا بوده و افراد بسیاری با آن سروکار دارند. یکی از تفاوتهایی که در میان پاسپورت های کشورها مشاهده می گردد، تفاوت در رنگ است. در مقاله دلیل تفاوت رنگ پاسپورت ها در دنیا با ما همراه باشید تا بدانید رنگ جلد پاسپورت...

21 بهمن 1399

قرص سیستون چیست و مصرف آن چه عوارضی به دنبال دارد؟

قرص سیستون (Cystone) برای از بین بردن سنگ های ادراری و درمان عفونت های ادراری تجویز می شود. این دارو در صورتی که به طور صحیح مصرف شود عارضه خاصی ندارد.

4 بهمن 1399

علت افت شاخص بورس در روزهای اخیر چیست؟

به گزارش خبرنگاران، در حالی که شاخص بورس از اوج 2 میلیون و 78 هزار واحدی خود در 19 مرداد ماه سال جاری به کف کانال 1.2 میلیون واحدی رسیده بود اما طی هفته های اخیر با متعادل شدن بازار، دوباره به فرایند صعودی خود بازگشت به طوری که در روز 22 آذرماه شاخص کل بورس تهران...

30 دی 1399

نسخه لاغری بوعلی سینا چیست؟

پرهیز از انجام تمام کار هایی که باعث چاقی می گردد، مبنای نسخه لاغری بوعلی سینا است. کم کردن غذا، انجام ورزش خسته کننده، بردن مزاج به سمت خشکی و حمام کردن قبل از غذا بعضی موارد نسخه لاغری بوعلی سینا است.

3 آذر 1399

چطور در دوران کرونا معاشرت اجتماعی کنیم؟ ، به این پنج پرسش پاسخ دهید

عوامل گوناگونی می توانند بر خطر سرایت ویروس کرونا در معاشرت های اجتماعی تاثیر بگذارند، از جمله جایی که می خواهد بروید، اینکه با چه کسانی همراه هستید و نیز اینکه همراهانتان چه انتخاب هایی انجام می دهند.

18 مهر 1399

به حقیقی گفتم پرسپولیس خطرناک است، کلاس مظلومی بالاتر است

محمود یاوری پیشکسوت فوتبال ایران در تبادل نظر با خبرنگاران، ضمن بر شمردن دلایل موفقیت پرسپولیس در لیگ برتر و کسب چهار عنوان قهرمانی، از کمیته فنی فدراسیون فوتبال بابت انتخاب پرویز مظلومی به عنوان سرمربی تیم جوانان انتقاد و تاکید نمود که این کمیته احتیاج...

29 شهریور 1399

فواید بازی های رایانه ای برای سالمندان!

خبرنگاران: در شرایطی که هر روز متخصصان درباره عوارض بازی های رایانه ای و استفاده افراطی از گوشی در بچه ها و نوجوانان هشدار می دهند، بعضی آنالیز های دیگر تاییدکننده تاثیر مثبت بعضی از این بازی ها روی روان سالمندان هستند. اما وقتی از فواید بازی ها صحبت...

6 شهریور 1399

اعلام آب رفتن قلعه نارنجستان داراب

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، آب رفتن قلعه نارنجستان داراب به چشم می خورد.

31 مرداد 1399

مجری شبکه سی ان بی سی: ترامپ حالش خوب نیست،رفتارش غیرعادی است

ریچل مَدوو - Rachel Maddow مجری برنامه شبکه تلویزیونی سی ان بی سی آمریکا با اشتراک گذاشتن ویدئویی از رها کردن تریبون نشست خبری با خبرنگاران از سوی دونالد ترامپ گفت: حال رئیس جمهوری خوب نیست؛ به نظر می رسد این رفتار ترامپ طبیعی نیست.

19 تیر 1399

منتخب تفرش با نظر شورای نگهبان از راهیابی به مجلس یازدهم بازماند

سخنگوی شورای نگهبان گفت: سینا کمالخانی منتخب تفرش در انتخابات مجلس یازدهم، از راهیابی به مجلس بازماند.

14 تیر 1399

اطلس مصور آسیب شناسی پارچه های تاریخی منتشر شد

اطلس مصور آسیب شناسی پارچه های تاریخی - فرهنگی تألیف فاطمه علیمیرزایی و شهرزاد امین شیرازی نژاد توسط مرکز معرفی فرهنگی، پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری چاپ و منتشر شد.

28 آذر 1398

یونسکو و صندوق احیاء؛ دو روی سکه حفاظت از ابنیه تاریخی

دغدغه حفظ و احیای بناهای تاریخی به عنوان ثروت های میان نسلی همیشه یکی از دغدغه های مهم در حوزه توسعه پایدار بوده که توسط سازمان های جهانی نظیر یونسکو و شورای بین المللی ابنیه و محوطه ها (ICOMOS) نیز به دقت مورد توجه قرار گرفته است.

13 خرداد 1398