تعاریف و اصطلاحات

نسخه لاغری بوعلی سینا چیست؟

پرهیز از انجام تمام کار هایی که باعث چاقی می گردد، مبنای نسخه لاغری بوعلی سینا است. کم کردن غذا، انجام ورزش خسته کننده، بردن مزاج به سمت خشکی و حمام کردن قبل از غذا بعضی موارد نسخه لاغری بوعلی سینا است.

3 آذر 1399

چطور در دوران کرونا معاشرت اجتماعی کنیم؟ ، به این پنج پرسش پاسخ دهید

عوامل گوناگونی می توانند بر خطر سرایت ویروس کرونا در معاشرت های اجتماعی تاثیر بگذارند، از جمله جایی که می خواهد بروید، اینکه با چه کسانی همراه هستید و نیز اینکه همراهانتان چه انتخاب هایی انجام می دهند.

18 مهر 1399

به حقیقی گفتم پرسپولیس خطرناک است، کلاس مظلومی بالاتر است

محمود یاوری پیشکسوت فوتبال ایران در تبادل نظر با خبرنگاران، ضمن بر شمردن دلایل موفقیت پرسپولیس در لیگ برتر و کسب چهار عنوان قهرمانی، از کمیته فنی فدراسیون فوتبال بابت انتخاب پرویز مظلومی به عنوان سرمربی تیم جوانان انتقاد و تاکید نمود که این کمیته احتیاج...

29 شهریور 1399

فواید بازی های رایانه ای برای سالمندان!

خبرنگاران: در شرایطی که هر روز متخصصان درباره عوارض بازی های رایانه ای و استفاده افراطی از گوشی در بچه ها و نوجوانان هشدار می دهند، بعضی آنالیز های دیگر تاییدکننده تاثیر مثبت بعضی از این بازی ها روی روان سالمندان هستند. اما وقتی از فواید بازی ها صحبت...

6 شهریور 1399

اعلام آب رفتن قلعه نارنجستان داراب

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، آب رفتن قلعه نارنجستان داراب به چشم می خورد.

31 مرداد 1399

مجری شبکه سی ان بی سی: ترامپ حالش خوب نیست،رفتارش غیرعادی است

ریچل مَدوو - Rachel Maddow مجری برنامه شبکه تلویزیونی سی ان بی سی آمریکا با اشتراک گذاشتن ویدئویی از رها کردن تریبون نشست خبری با خبرنگاران از سوی دونالد ترامپ گفت: حال رئیس جمهوری خوب نیست؛ به نظر می رسد این رفتار ترامپ طبیعی نیست.

19 تیر 1399

منتخب تفرش با نظر شورای نگهبان از راهیابی به مجلس یازدهم بازماند

سخنگوی شورای نگهبان گفت: سینا کمالخانی منتخب تفرش در انتخابات مجلس یازدهم، از راهیابی به مجلس بازماند.

14 تیر 1399

اطلس مصور آسیب شناسی پارچه های تاریخی منتشر شد

اطلس مصور آسیب شناسی پارچه های تاریخی - فرهنگی تألیف فاطمه علیمیرزایی و شهرزاد امین شیرازی نژاد توسط مرکز معرفی فرهنگی، پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری چاپ و منتشر شد.

28 آذر 1398

یونسکو و صندوق احیاء؛ دو روی سکه حفاظت از ابنیه تاریخی

دغدغه حفظ و احیای بناهای تاریخی به عنوان ثروت های میان نسلی همیشه یکی از دغدغه های مهم در حوزه توسعه پایدار بوده که توسط سازمان های جهانی نظیر یونسکو و شورای بین المللی ابنیه و محوطه ها (ICOMOS) نیز به دقت مورد توجه قرار گرفته است.

13 خرداد 1398