سفیر جدید ایران در سنگال، استوارنامه خویش را به رئیس جمهور این کشور تقدیم کرد

به گزارش وبلاگ بازی، محمدرضا دهشیری پس از سان دیدن از گارد ریاست جمهوری سنگال، با مکی سال رئیس جمهور این کشور دیدار کرد.

سفیر جدید ایران در سنگال، استوارنامه خویش را به رئیس جمهور این کشور تقدیم کرد

به گزارش ، محمدرضا دهشیری سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در سنگال، استوارنامه خویش را به مکی سال رئیس جمهور سنگال تقدیم کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در این دیدار که در محل کاخ ریاست جمهوری سنگال در 20 اسفند ماه سال جاری برگزار شد پس از سان دیدن از گارد ریاست جمهوری، با مکی سال دیدار کرد.

در این دیدار که آمادو با وزیر امور خارجه سنگال نیز حضور داشت، دهشیری با ابلاغ سلام گرم جناب روحانی رئیس جمهوری کشورمان، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای توسعه همه جانبه روابط سیاسی و اقتصادی با کشور دوست و مسلمان سنگال اعلام داشت.

رئیس جمهوری سنگال نیز با تأکید بر اهمیت جمهوری اسلامی ایران و توانمندی های کشورمان، بر اراده دولت سنگال نسبت به گسترش همکاری در تمام زمینه ها تأکید نمود. در انتها این دیدار، دهشیری یک تخته تابلو فرش ایرانی منقش به پرتره عالیجناب مکی سال به نامبرده اهدا کرد.

کشور مسلمان سنگال با 16 میلیون جمعیت در غرب آفریقا، عضو اتحادیه آفریقا و دیگر سازمان های منطقه ای و بین المللی از جمله سازمان همکاری اسلامی است و ملت این کشور به انقلاب اسلامی ایران علاقه دارند.

حضور برخی شرکت ها و سازمان های ایرانی در سنگال نظیر شرکت ایران خودرو (سنیران اتو) و جامعه المصطفی (ص)، حاکی از اهمیتی است که دولت های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری سنگال برای همکاری های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی فیمابین قائلند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "سفیر جدید ایران در سنگال، استوارنامه خویش را به رئیس جمهور این کشور تقدیم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر جدید ایران در سنگال، استوارنامه خویش را به رئیس جمهور این کشور تقدیم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید