اهواز، بهترین مقصد گردشگری زمستانی

به گزارش وبلاگ بازی، کشور پهناور ما داری اقلیم بسیار گسترده ای است. شهر های ایران آب و هوای مختلفی دارند. مثلا در فصل های گرم سال می توانیم از خنکای شهر های شمالی و شمال غربی ایران زیبایمان استفاده کنیم، بالعکس در فصول سرد سال می توانیم از گرمای لذت بخش و معتدلی که در جنوب کشورمان مهیا است، بهره مند شویم. به عبارت بهتر کشورمان چهار فصل است، حتی در یک فصل خاص از سال شهرهایی از ایران وجود دارند که هر آب و هوایی متفاوت را می توانند داشته باشند. مثلا درست وسط زمستان با یک بلیط هواپیما تهران اهواز ، می توانید لطافت بهاری را در این شهر تجربه کنید.

اهواز، بهترین مقصد گردشگری زمستانی

در واقع اهواز در نیمه دوم سال، هواداران زیادی دارد. در حالی که در شهر های مرکزی وشمالی ایران زمستان سرد و برفی را تجربه می نمایند، مردم در اهواز در این ماه ها در حال تجربه هوای معتدل و لذت بخش تری هستند. و همین مسئله بسیاری از مسافرین را ترغیب می نماید تا سری به این شهر زیبا بزنند. در کنار هوای معتدل اهواز در زمستان می توانید از خونگرم و مهمان نواز بودن مردم جنوب کشورمان نیز شگفت زده شوید.

اهواز به عنوان مرکز استان خوزستان ، فاصله 874 کیلومتری با تهران دارد . اگر قصد سفر دارید، با نگاهی به سایت علی بابا به سادگی و به صورت اینترنتی می توانید رزرو یا خرید بلیط هواپیما تهران اهواز را در زمان کوتاهی انجام دهید. پرواز تهران اهواز در تمام روزهای هفته انجام می گردد؛ کافی است شما زمان و ایرلاین مورد نظر خود را بیابید و از میان آنها دست به انتخاب بزنید. در میان تمام ایرلاین های کشور، هواپیمایی زاگرس و هواپیمایی کارون، هر دو هواپیمایی های مستقر در خوزستان هستند. قطب دوم هواپیمایی زاگرس آبادان و قطب دوم هواپیمایی کارون، آبادان محسوب می شوند. این دو هواپیمایی در کنار سایر ایرلاین های کشور نه تنها پرواز تهران اهواز بلکه، پروازهایی از شهرهای دیگر به استان خوزستان را پوشش می دهند.

درباره اهواز

آب و هوای اهواز گرم و مرطوب است . این شهر زیبا و تاریخی که در کتیبه های باستانی از آن نام برده شده، از قدیمی ترین شهرهای خوزستان است. در شهر اهواز چهل اثر و محوطه تاریخی ثبت شده است. وجود رودخانه کارون که از میان شهر اهواز می گذرد و این شهر را به دو بخش غربی و شرقی تقسیم نموده نیز یکی از زیبا ترین جاذبه های گردش گری را در این شهر به وجود آورده است.

جاذبه های دیدنی اهواز

دیدنی های اهواز کم نیستند اما مهمترین جاذبه های گردشگری به کارون و اطراف آن مربوط می گردد. کارون عامل حیات و بقای شهر است. از ارتفاعات زاگرس جهت پر پیچ وخمی را طی می نماید تا به خورستان و اهواز می رسد و شهر را آبیاری می نماید. تماشای رود در غروب و طلوع آفتاب، تفریحی است که نه تنها گردشگران بلکه بسیاری از اوقات، اهالی شهر را هم به اطراف رود می کشاند. قایق رانی و پیاده روی روی پل سفید که یکی از زیباترین پل های کارون است هم از سرگرمی هایی است که معمولا نمی توان از سفر به اهواز جدا کرد.

کوهساران اهواز و گورستان سنگی، رود کارون، بازار کاوه، موزه هنرهای معاصر، بنای تعیین التجار، دانشگاه سه گوش (دانشکده ادبیات)، بازار عبدالحمید، پل سفید اهواز، کلیسای سورت مسروپ، آرامگاه علی ابن مهزیار، طولانی ترین آبشار مصنوعی خاورمیانه، پل طبیعت کیانپارس، لشکرآباد (بازار فلافل اهواز) و موزه خراطی اهواز از جمله دیدنی های این شهر هستند.

آنچه عنوان شد، تنها بخشی از جاذبه های گردشگری این شهر کهنسال است و می توان طومار مفصلی از جاذبه های تاریخی و طبیعی این شهر فهرست کرد. بسته به اینکه مدت اقامت تان در این شهر چقدر است و هوادار چه سبکی از گردشگری هستید، اهواز گزینه های مختلفی را پیش روی تان قرار خواهد داد. مطمئن باشید که در این شهر، وقت اضافه نخواهید یافت و تنوع جاذبه های آن موجب می گردد سفری پربار و خاطره انگیز را تجربه کنید.

پیشنهاداتی زمستانی برای اقامتی بهتر در اهواز

اگر این شهر پهناور را برای تعطیلات زمستانی خود برگزیدید، پیشنهادمان این است که حتما پیش از سفر، محل اقامت خود را تعیین نموده تا شب را بدون سرپناه نمانید! هرچند خونگرمی مردم این شهر به قدری ست که اگر هتلی هم گیرتان نیامد، پذیرای تان باشند. با این حال، با انتخاب و رزرو محل مناسب برای اقامت، ریسک سفرتان را کاهش دهید. مورد بعدی، همراه داشتن لباس های مناسب فصل و منطقه است. گول جنوبی بودن استان خوزستان را نخوردید. در بعضی از شب های فصل زمستان، سرمای مفصلی به راه است و اگر لباس مناسب نداشته باشید، ممکن است نتوانید شب گردی نموده و از جاذبه های مختلف آن استفاده کنید. از طرفی، اگر قصد سیاحت اطراف شهر را دارید، بهتر است که لباس و وسایل مورد احتیاج را به همراه داشته باشید.

امیدوارم سفر خوبی به این شهر باستانی، کهن و بسیار زیبا را در زمستان، با پرواز تهران اهواز تجربه نمایید. علی بابا در کنار شماست تا بر اساس برنامه سفری که در پیش دارید، بهترین پیشنهادها را به لحاظ هزینه و زمان به شما تقدیم کند تا سفری لذت بخش را به ثمر برسانید.

آدرس سایت علی بابا Alibaba.ir می باشد.

منبع: مجله سفر

به "اهواز، بهترین مقصد گردشگری زمستانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهواز، بهترین مقصد گردشگری زمستانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید