پیاده سازی دولت الکترونیک، یاری به سلامت بانکی

به گزارش وبلاگ بازی، معاون رییس جمهوری گفت: مجموع اقداماتی که در جهت الکترونیکی شدن خدمات بانکی در مدت 20 سال گذشته انجام شد، دستاورد آن به سلامت نظام بانکی یاری نموده است.

پیاده سازی دولت الکترونیک، یاری به سلامت بانکی

به گزارش گروه مالی وبلاگ بازی، جمشید انصاری روز یکشنبه در آیین رونمایی از خدمات و محصولات جدید بانک صنعت و معدن (سدف، هدف، پات و ساحب) اضافه نمود: امروز شرایط کرونا در کشور موجب شتاب برنامه های دولت الکترونیک شد و انتظار می رود تحقق این مهم سبب بهبود بخشیدن به شرایط شاخص های مالی گردد.

وی اضافه نمود: براساس ابلاغیه سازمان اداری و استخدامی به سازمان ها و دستگاه هایی اجرایی پرهیز ازتجمعات و رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی مورد تاکید قرار گرفته و کم کردن تردد درسطح جامعه برای افراد و پیش رفتن به اجرای امور به روش الکترونیکی ضرورت دارد.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: دسترسی بهتر و سهل تر مردم به سامانه های خدماتی الکترونیکی پیامد آن را بدنبال دارد که آنها از رفت و آمدهای روزانه خود بکاهند و بگونه ای بحران کرونا را مدیریت کرد.

وی اضافه نمود: سازمان اداری و استخدامی به عنوان دستگاه سیاست گذار دولت الکترونیک در کشور راهبری این موضوع را در سطح دستگاه های اجرایی برعهده دارد.

انصاری یادآور شد: یکی از هدف های توسعه دولت الکترونیک این است که بتوان تسهیلات لازم را برای دسترسی به خدمات دولتی برای شهروندان فراهم کرد، ضمن اینکه نظام اداری دارای پیچیدگی هایی است که مردم برای بهره گیری از خدمات با مشکل روبرو هستند و کوشش می گردد، این مهم کاهش یابد.

وی گفت: کاهش ارتباط مستقیم خدمت گیرندگان با ارایه دهندگان خدمات به منظور ارتقای سلامت وکاهش شاخص فساد ارزیابی می گردد و درعین حال ایجاد تضمین های لازم برای تحقق بهتر حقوق شهروندان در نظام اداری به عنوان دیگر اهداف توسعه دولت الکترونیک محسوب می گردد.

معاون رئیس جمهور توضیح داد: پیش بینی می گردد توسعه دولت الکترونیک به کاهش هزینه های ارائه خدمات بین ارایه دهندگان و خدمات گیرندگان بدنبال داشته باشد.

وی یادآور شد: نظام بانکی در مقایسه با دیگر دستگاه های اجرایی از نظر پیاده سازی سامانه های الکترونیکی پیشرو محسوب می گردد، بگونه ای که قدم های خوبی را در این ارتباط برداشته است.

انصاری، بانک صنعت ومعدن را پیشگام و پیشتاز در ابداع کارهای نوآورانه در بانکداری الکترونیکی ارزیابی کرد و گفت: اقدام های صورت گرفته توسط این بانک می تواند زمینه تبعیت سایر بانک ها را بدنبال داشته باشد.

براساس این گزارش، با حضور حسین مهری مدیرعامل بانک صنعت و معدن، توسط معاون رییس جمهوری بوسیله فرمان با رایانه، فعالیت سامانه های مزبور شروع شد.

بانک صنعت و معدن به همراه بانک های کشاورزی، مسکن، توسعه تعاون و توسعه صادرات در مجموع پنج بانک توسعه ای دولتی محسوب می شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پیاده سازی دولت الکترونیک، یاری به سلامت بانکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیاده سازی دولت الکترونیک، یاری به سلامت بانکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید