رقابت های سنگ نوردی قهرمانی آسیا، یوزپلنگ ایرانی، نفر اول مقدماتی ماده سرعت

به گزارش وبلاگ بازی، مسابقات سنگ نوردی قهرمانی آسیا با پیگیری مرحله مقدماتی سرعت، لید زنان و بولدرینگ مردان در مجموعه سنگ نوردی مگاپارس تهران به انتها رسید.

رقابت های سنگ نوردی قهرمانی آسیا، یوزپلنگ ایرانی، نفر اول مقدماتی ماده سرعت

به گزارش وبلاگ بازی، روز نخست بیست و پنجمین دوره مسابقات سنگ نوردی قهرمانی آسیا به میزبانی ایران در مجموعه سنگنوردی مگاپارس پیگیری شد.

در این روز رقابت های مرحله مقدماتی سرعت مردان و زنان، لید زنان و بولدرینگ مردان برگزار گردید.

در سرانجام مرحله مقدماتی سرعت آقایان که 29 سنگنورد حاضر بودند، رضا علیپور، قهرمان دنیا با رکورد 5.68 در رده نخست ایستاد. بعد از او سنگ نورد چین و دو نماینده هند در رده های دوم تا چهارم نهاده شدند. احسان اسرار و مهدی علیپور نیز در رده های پنجم و ششم ایستادند.

در مرحله مقدماتی سرعت زنان نیز 25 سنگنورد حضور داشتند که سه نماینده از اندونزی در صندلی یکم تا سوم و سه نماینده چین در رده چهارم و پنجم ایستادند. فرناز اسماعیل زاده نیز در رده هفتم نهاده شد.

مرحله نهایی سرعت مردان و زنان سه شنبه برگزار خواهد شد. درهر دو بخش زنان و مردان 16 سنگنورد با هم رقابت خواهند کرد که ایران در هر بخش چهار نماینده دارد.

در سرانجام مرحله مقدماتی ماده لید یا سرطناب زنان نیز سه سنگنورد ژاپنی، الناز رکابی و نماینده چین مشترکا در رده نخست نهاده شدند. مهیا داربیان، نماینده تایلند، چین تایپه و چین نیز بعد از آنها و در رده های ششم تا نهم نهاده شدند.

مرحله نیمه نهایی سرطناب زنان با حضور 26 سنگنورد (9 ایرانی) صبح چهارشنبه و مرحله نهایی این ماده عصر چهارشنبه برگزار می گردد. مرحله مقدماتی سرطناب مردان نیز سه شنبه برگزار می گردد.

در سرانجام مرحله مقدماتی بولدرینگ مردان نیز 36 سنگنورد رقابت کردند که دو سنگنورد ژاپنی در رده اول و دوم ایستادند. غلامعلی برات زاده از ایران سوم و سنگنورد ژاپنی چهارم شدند. سه سنگنورد چینی نیز در رده های پنجم تا هفتم ایستادند. نیمه نهایی بولدرینگ مردان با 20 سنگنورد (پنج ایرانی) و مرحله نهایی آن چهارشنبه برگزار خواهد شد.

در این رقابت ها 164 سنگ نوردان زن و مرد و از 10 کشور آسیایی چین، هنگ کنگ، اندونزی، هند، ژاپن، کره جنوبی، قزاقستان، سنگاپور، چین تایپه و ایران حضور دارند که در سه ماده سرعت، لید و سرطناب از 27 تا 30 شهریورماه به رقابت می پردازند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رقابت های سنگ نوردی قهرمانی آسیا، یوزپلنگ ایرانی، نفر اول مقدماتی ماده سرعت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقابت های سنگ نوردی قهرمانی آسیا، یوزپلنگ ایرانی، نفر اول مقدماتی ماده سرعت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید