خبرنگاران مردم در شرایط فعلی از ورزش در محیط های بسته اجتناب کنند

به گزارش وبلاگ بازی، اصفهان- خبرنگاران- مدیرکل ورزش و جوانان اصفهان گفت: توصیه می کنیم در شرایط کنونی مردم از حضور در اماکن ورزشی سرپوشیده و بسته اجتناب کنند و در صورت لزوم فعالیت های ورزشی را بیشتر در محیط های باز انجام دهند.

خبرنگاران مردم در شرایط فعلی از ورزش در محیط های بسته اجتناب کنند

محمد سلطان حسینی روز جمعه در گفت و گو با وبلاگ بازی افزود: اماکن سربسته ورزشی امکان انتشار ویروس کرونا را افزایش می دهد و خطر ابتلا به بیماری زیاد است.

وی تاکید کرد: محیط های ورزشی باید بر اساس دستورالعمل های حوزه بهداشت و سلامت استان اصفهان بطور مداوم ضدعفونی شود.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در بیش از 30 کشور جهان اعلام کرد: چند استان کشور ما هم درگیر این بیماری هستند و تمام مقامات حوزه بهداشت و سلامت چه در استان و چه در سطح ملی برای مقابله با ویروس، مواردی را اعلام و وزارت ورزش و جوانان نیز بر اساس نظرات تخصصی ابلاغیه ای در باره برگزاری مسابقات، رویدادها و فعالیت های ورزشی صادر کرده که لازم الاجراست.

مدیرکل ورزش و جوانان افزود: چنانچه باشگاه ها، استخرها و در کل اماکن ورزشی اصول بهداشتی همچون ضدعفونی کردن را رعایت کنند، منعی برای فعالیت های ورزشی ندارند، اما توصیه می شود که مردم از فعالیت های غیرضروری، همچنین حضور در محیط های ورزشی پرتراکم پرهیز کنند.

سلطان حسینی ادامه داد: مسابقات و رویدادهایی که نیاز نیست در این زمان برگزار شود به زمان دیگری موکول شود که در این زمینه فدراسیون ها و هیات های ورزشی اقدامات لازم را انجام می دهند.

وی گفت: تمام برنامه ها، جشنواره، همایش ها و کلاس های آموزشی که ضرورتی برای اجرای آنها در این شرایط نیست بهتر است به زمان دیگری موکول شود.

بیش از 311 هزار ورزشکار سازمان یافته در استان اصفهان فعالیت می کنند و افزون بر یکهزار و 350 باشگاه ورزشی در این خطه وجود دارد.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته (آذر/دی) از چین آغاز شد و تا به امروز هزاران نفر در آن کشور و سایر کشورها از جمله ایران به ویروس مبتلا شده اند.

تا به امروز صدها نفر در جهان بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور روز پنجشنبه به 245 نفر و فوت ناشی از آن در مجموع به 26 نفر رسید.

تا کنون نتیجه آزمایش هشت بیمار در استان اصفهان در ابتلا به کرونا مثبت اعلام شد که یک نفر از آنها فوت کرد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران مردم در شرایط فعلی از ورزش در محیط های بسته اجتناب کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مردم در شرایط فعلی از ورزش در محیط های بسته اجتناب کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید