شرح وزیر علوم درباره حکم بورسیه ها در دیوان عدالت اداری

به گزارش خبرنگاران، منصور غلامی در حاشیه نشست روسای دانشگاه های کشور که در دانشگاه علم و صنعت در حال برگزاری است در پاسخ به خبرنگاران درباره حکم دیوان عدالت اداری درباره بورسیه ها گفت: در بحث بورسیه ها دو نکته داریم یک اینکه اعتقاد داریم احکام قضایی وقتی نهایی می شوند لازم الاجرا هستند اما یک نگاه هم داریم که در بحث معین صلاحیت های علمی احیانا فردی به دلیل عدم تایید صلاحیت علمی برای یک شغل از جمله استادی دانشگاه تشخیص داده نمی گردد لذا نباید به حکم قضایی کشیده گردد زیرا یک آنالیز علمی و تخصصی است.

شرح وزیر علوم درباره حکم بورسیه ها در دیوان عدالت اداری

وی اضافه کرد: امیدواریم از این به بعد دیوان عدالت اداری در رابطه با تایید صلاحیت علمی ورود پیدا نکند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: برای تایید صلاحیت علمی افراد، هیات جذب زیر نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی شکل گرفته و فعالیت می نماید و مواردی که هست را به شکل قانون حل و فصل می نماید البته ما قطعا استنکاف و عدم توجه به قانون را قبول نداریم و حکم دیوان اجرایی می گردد.

وی درباره حکم دانشجویان نیز گفت: در حال پیگیری هستیم، نتایج خوبی در این رابطه گرفته ایم که امیدواریم در روزهای آینده نتایج از طرف دانشجویان و یا به شکل دیگر اطلاع رسانی گردد. قوه قضاییه در این رابطه همکاری بسیاری خوبی با ما داشت نگرانی جدی در این زمینه وجود ندارد.

غلامی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص آمادگی دانشگاه ها برای سال تحصیلی جدید گفت: دانشگاه های ما با توجه به تجربیاتی که از قبل داشتند و با توجه به امکانات موجود آمادگی کامل دارند که در حوزه های مختلف دانشجویان جدید الورود و سال های قبل را پذیرش نمایند. در سه ماه تعطیلی حوزه آموزش ما تعطیل است اما همکاران ما در دانشگاه ها فعالیت داشته و برای ارائه خدمات به دانشجویان در این مدت زمانی فعال بوده و در زمینه ارتقا خوابگاه ها و ارتقا دیگر خدماتی که به دانشجویان ارائه خواهند داد فعالیت می کردند.

وزیر علوم در پاسخ به سوال مهر درباره اینکه تعیین گردیده رئیس جمهور برای شروع سال تحصیلی به کدام دانشگاه خواهد رفت، گفت: هنوز تعیین نیست رئیس جمهور در کدام دانشگاه برای شروع سال تحصیلی حضور خواهد داشت.

وی در پاسخ به سوال دیگری در مورد نظر وزیر علوم درباره سرپرست جدید دانشگاه آزاد گفت: آقای دکتر طهرانچی تازه منصوب و توسط هیات امنای این دانشگاه انتخاب گردیده اند، برای وی آرزوی موفقیت می کنم.

غلامی در مورد چالش دانشگاه آزاد گفت: این را باید از خود دکتر طهرانچی پرسید البته ما امیدواریم دانشگاه آزاد مانند گذشته در چارچوب قوانین آموزش عالی با وزارت علوم همکاری داشته باشد و انتظار ما رعایت قوانین و مقررات است. دکتر طهرانچی رئیس یکی از دانشگاه های بزرگ تهران بوده و این انتظار از وی مضاعف است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شرح وزیر علوم درباره حکم بورسیه ها در دیوان عدالت اداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح وزیر علوم درباره حکم بورسیه ها در دیوان عدالت اداری"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید