15 هزار اخطار و پلمب 1638 واحد متخلف در هفته اول آذر، 5 استان کمترین رعایت پروتکل ها را داشتند

به گزارش وبلاگ بازی، طی حدود 10 ماهی که کرونا به کشور آمده است، اقداماتی برای مقابله با بیماری اتخاذ شده است و بر اساس آخرین تصمیمات و اعمال محدودیت های شغلی و عدم تردد شبانه، تغییراتی در بار بیماری مشاهده می شود، اما سهم هر شهر، شغل و... در رعایت پروتکل ها و دستورالعملهای ضدکرونا چقدر بوده است؟

15 هزار اخطار و پلمب 1638 واحد متخلف در هفته اول آذر، 5 استان کمترین رعایت پروتکل ها را داشتند

به گزارش وبلاگ بازی، از تاریخ 28 آبان تا 5 آذرماه بر اساس آخرین شرایط کشوری نتایج اقدامات ناشی از تشدید بازرسی ها از کل 3 میلیون و 414 هزار و 628 مرکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی تعداد 167 هزار و 477 واحد مورد بازرسی قرار گرفتند که از این تعداد 15 هزار و 335 واحد اخطار دریافت کرده و به مراجع قضایی معرفی شدند و در نهایت 1638 واحد نیز پلمب شدند.

بر اساس داده های اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درصد رعایت پروتکل های بهداشتی طی هشت ماه گذشته فراز و نشیب هایی را پشت سر گذاشته است به شکلی که در اواخر اردیبهشت ماه میزان رعایت پروتکل های بهداشتی به 77.57 درصد رسیده بود اما بنابر آنچه که وزارت بهداشتی ها عادی انگاری شرایط خواندند، میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در اواخر خرداد ماه به 17.59 درصد در کل کشور تنزل یافت. اما فرایند سینوسی رعایت پروتکل ها ادامه یافت و تا به امروز بالاترین میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در سراسر کشور در نیمه مردادماه 81.81 درصد بوده است. این درصد نیز با تغییراتی که طی ماه های بعد پیدا کرد در تاریخ 5 آذرماه 78.41 درصد گزارش شده است. در مقیاس کشوری اما استان های سمنان، سیستان و بلوچستان، قم، خوزستان، مازندران و گیلان طی تاریخ مذکور یعنی از 28 آبان ماه تا 5 آذرماه کمترین درصد رعایت پروتکل های بهداشتی را داشتند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت از تاریخ 30 مهرماه تا 5 آذر ماه کم ترین میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در اماکن عمومی در سامانه های مسافربری درون شهری و بیشترین رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس و ادارات گزارش شده است. همچنین پاساژها پس از سامانه های مسافربری درون شهری در رتبه بعدی کمترین میزان رعایت پروتکل ها قرار می گیرد و نانوایی ها، دفاتر پیشخوان دولت، داروخانه ها، پلیس+10، بانک ها، سامانه مسافربری برون شهری، جایگاه سوخت، آرامستان، سوپرمارکت، رستوران، فروشگاه های زنجیره ای به ترتیب رتبه های بعدی را به خود اختصاص می دهند.

در میان صنایع کشور نیز صنایع نفت و گاز و انرژی با 79.41 درصد بالاترین درصد رعایت پروتکل ها بهداشتی را به خود اختصاص می دهند. پس از آن صنایع تولیدی و سایر صنایع، کارگاه ها و صنایع کوچک، معادن، مراکز شماره گذاری و معاینه فنی، کشاورزی و دامپروری به ترتیب در رعایت پروتکل های بهداشتی فعال بودند و صنایع ساخت و ساز با 44.29 درصد عنوان کمترین رعایت پروتکل های بهداشتی را به خود اختصاص می دهند.

بنابر اعلام وزارت بهداشت درمورد آخرین شرایط اخطار و معرفی به مراجع قضایی در میان اماکن عمومی به ترتیب نانوایی ها، پاساژها، رستوران ها، ادارات و سازمان ها، مدارس، بانک، فروشگاه های زنجیره ای، جایگاه سوخت، پیشخوان دولت، داروخانه، آرامستان، سامانه مسافربری درون شهری، سامانه مسافربری برون شهری و پلیس+10 بیشترین اخطار را از سوی مراجع قضایی دریافت کردند.

در میان صنایع نیز کارگاه ها و صنایع کوچک بیشترین اخطار را دریافت کردند و پس از آنها به ترتیب صنایع تولیدی و سایر صنایع، کشاورزی و دامپروری، معادن، صنایع ساخت و ساز، صنایع نفت، گاز و انرژی و مراکز شماره گذاری و معاینه فنی در رتبه های بعدی دریافت اخطار و معرفی به مراجع قضایی بودند.

پس از اعمال محدودیت های جدید کرونایی شهرهای زنجان، قزوین، همدان، کرمانشاه، ایلام، اهواز، یاسوج، شهرکرد، اصفهان، اراک، قم، سمنان، یزد، رفسنجان، فسا، جهرم، لارستان، هرمزگان، بم، تربت جام و اسفراین با 91 تا 99 درصد رعایت، بیشترین رعایت محدودیت ها از سوی واحدهای مشمول تعطیلی را داشتند و شهرهای بابل و دزفول با یک تا 35 درصد رعایت، کمترین رعایت محدودیت ها از سوی واحدهای مشمول تعطیلی را تجربه کردند. در این بین شهرهای ارومیه، خوی، تبریز، گیلان، مازنداران، البرز، ساوه، گلستان، بجنورد، سبزوار، شاهرود، نیشابور، گناباد، بیرجند، کرمان، سیرجان، جیرفت و ایرانشهر حدود 79 تا 90 درصد در رعایت محدودیت های شغلی پیروز بودند. شهرهای اردبیل، سراب، مراغه، کردستان، تهران، لرستان، آبادان، اهواز، بهبهان، شیراز، گراش، زاهدان، زابل و مشهد حدود 36 تا 78 درصد در رعایت محدودیت تعطیلی مشاغل پیروز بودند.

با اعمال محدودیت تردد شبانه از ساعت 21 تا 4 صبح و وضع جریمه برای خودروهای فاقد مجوز تردد، شاهد کاهش ترددها بودیم. بیشترین و کمترین میزان رعایت در محدودیت ترددهای شبانه را در عکس زیر مشاهده می کنید:

با اجباری شدن زدن ماسک در اماکن عمومی از تاریخ 15 تیرماه سال جاری فرایند استفاده از ماسک از سوی مردم و خدمت دهندگان مورد ارزیابی قرار گرفت بر این اساس در آخرین ارزیابی ها از تاریخ 30 مهرماه تا 5 آذر، بیشترین میزان استفاده از ماسک در میان خدمت دهندگان با 95.44درصد در آرامستان ها گزارش شده است و پس از آن در رتبه های بعدی داروخانه، بانک، ادارات و سازمان ها، فروشگاه های زنجیره ای، سامانه های مسافربری برون شهری، پیشخوان دولت، پلیس+10، مدارس، سامانه مسافربری درون شهری، رستوران، سوپرمارکت، جایگاه سوخت قرار دارند و کمترین میزان استفاده از ماسک نیز به ترتیب مربوط به پاساژها و نانوایی ها است .

در میان مردم یا خدمت گیرندگان نیز بیشترین میزان استفاده از ماسک در مدارس با 88.75 درصد بوده است و پس از آن در رتبه های بعدی آرامستان ها، ادارات و سازمان ها، فروشگاه های زنجیره ای، بانک، سامانه مسافربری برون شهری، داروخانه، پلیس+10، رستوران، سامانه مسافربری درون شهری، سوپرمارکت، پاساژ، پیشخوان دولت هستند و کمترین میران استفاده از ماسک از سوی مردم در جایگاه های سوخت و نانوایی ها گزارش شده است.

بر اساس اعلام وزا ت بهداشت از تاریخ 28 آبان ماه تا 5 آذر تعداد 15 هزار و 346 مدرسه از حضوری به غیرحضوری تغییر روش دادند. شیراز با 2106 مدرسه بیشترین تغییر و لرستان با 100 مدرسه کمترین تغییر در شیوه آموزش را داشتند. همچنین آخرین شرایط کشوری نتایج اقدامات نظارت بر رعایت مفاد پروتکل های بهداشتی نشان می دهد 100 درصد بوفه های مدارس فعالیت نداشتند، در 72 درصد مدارس گندزدایی صحیح محیط وکلاس ها اجرا شده است. تهیه و وجود مایع دستشویی در سرویس بهداشتی 70 درصد، تعبیه تهویه مناسب در فضای کلاس ها و فضای عمومی 66 درصد و رعایت پروتکل های بهداشتی در خوابگاه های دانش آموزی 38 درصد گزارش شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "15 هزار اخطار و پلمب 1638 واحد متخلف در هفته اول آذر، 5 استان کمترین رعایت پروتکل ها را داشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 هزار اخطار و پلمب 1638 واحد متخلف در هفته اول آذر، 5 استان کمترین رعایت پروتکل ها را داشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید