تا 3 قرن دیگر نسل مردم ژاپن منقرض خواهد شد!

به گزارش وبلاگ بازی، در دو دهه اخیر رشد مالی ژاپن به شدت کاهش یافته است یک دلیل آن این است که ژاپن امروز سالمندترین کشور دنیاست! با ادامه فرایند افزایش جمعیت سالمندان، در کمتر از سه قرن آینده، نسل مردم ژاپن منقرض خواهد شد اما چطور؟! در این مطلب می خوانیم.

تا 3 قرن دیگر نسل مردم ژاپن منقرض خواهد شد!

به گزارش گروه دیگر رسانه های وبلاگ بازی، ژاپن در دهه های اخیر در عرصه تکنولوژی، گوی سبقت را از آمریکا ربود و به یکی از ثروتمندترین کشورها و یکی از پررونق ترین اقتصادها در سطح دنیا دست پیدا کرد اما در طول سال های توسعه خود از تهدید مهمی غافل ماند!

شاید عجیب به نظر برسد، آمارها نشان می دهد میراث ژاپنی ها برای فرزندانشان، بدهی و رکود مالی خواهد بود! ژاپن امروز سالمندترین کشور دنیاست! در حال حاضر هر نیروی کار ژاپنی به جز هزینه خود و خانواده اش با پرداخت مالیات بالا مخارج یک سالمند دیگر را نیز تامین می نماید؛ در نسل های آینده، این تعداد به دو سالمند افزایش پیدا می نماید!

با ادامه این فرایند جوانان ژاپنی حتی اگر بیست و چهار ساعته کار نمایند، قادر به تامین سالمندانشان نخواهند بود!

نرخ باروری کشور ژاپن در سال 1975 بیش از 2.1 فرزند به ازای هر زوج بود و پس از آن به 1.4 فرزند کاهش پیدا کرد؛ این به آن معناست که با از دنیا رفتن هر 100 نفر در ژاپن تنها 70 نفر جایگزین آنها می شوند؛ با از دنیا رفتن 70 نفر، 50 نفر جایگزین می شوند و با از دنیا رفتن 50 نفر در نسل سوم، تنها 35 نفر جای آنها را خوهد گرفت!

ژاپن رشد مالی بالایی را در دهه های 1960 تا 1980 تجربه نموده است؛ ژاپن در دهه 1960 به طور متوسط 10 درصد، در دهه 1970 به طور متوسط 5 درصد و در دهه 1980 به طور متوسط 4 درصد رشد داشته است؛ رشد مالی ژاپن در دو دهه اخیر به شدت کاهش یافته است به طوری که در دهه 1990 به طور متوسط 1.5 درصد بوده است؛ با افزایش جمعیت سالمندان، در کمتر از سه قرن آینده، نسل مردم ژاپن منقرض خواهد شد!

اوضاع سالمندی جمعیت ژاپن در حالی است که برآوردهای اخیر نشان می دهد، در کشور ما سطح باروری از 6.3 فرزند در سال 1355، به دو فرزند به ازای هر زن در سال منتهی به سال سرشماری 1395 و در ادامه به کمتر از 1.8 فرزند به ازای هر زن در اواخر دهه 90 کاهش یافته است؛ گزارش سازمان ملل در سال 2017 نیز به عنوان چشم انداز جمعیت دنیا نیز نشان می دهد که نرخ باروری کشورمان در طول 30 سال گذشته حدود 70 درصد کاهش داشته است!

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تا 3 قرن دیگر نسل مردم ژاپن منقرض خواهد شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تا 3 قرن دیگر نسل مردم ژاپن منقرض خواهد شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید